Komputerowe badanie wzroku – na czym polega?

Strona główna > Baza Wiedzy > Komputerowe badanie wzroku – na czym polega?

Komputerowe badanie wzroku brzmi bardzo profesjonalnie i pewnie. Jednak nie do końca tak jest. Wykonywane jest ono bowiem za pomocą specjalnego urządzenia (autorefraktometru), które pomaga ustalić wstępną wadę wzroku oraz przybliżoną moc soczewek korekcyjnych. Nie powinno być zatem traktowane jako ostatecznie badanie, którego wynikiem można kierować się przy wyborze okularów bądź soczewek. Komputerowe badanie wzroku należy traktować jako wstęp do dalszych, specjalistycznych badań, które może wykonać okulista lub optomerysta.

Dlaczego wyniki uzyskane na podstawie komputerowego badania wzroku nie stanowią recepty na okulary? Odpowiedź jest prosta: bo takie badanie daje tylko orientacyjny wynik, na podstawie którego nie da się dopasować soczewek okularowych zapewniających maksymalny komfort widzenia. Sam proces widzenia jest bardzo złożony, dlatego wymaga szerszej diagnostyki – w gabinecie lekarskim lub profesjonalnym salonie optycznym (tj. takim, w którym badania wykonywane są przez optomerystę i nie ograniczają się do wykonania badania komputerowego). Pełne badanie pozwala ocenić ostrość i pole widzenia, ciśnienie śródgałkowe oraz ruchy gałki ocznej. Dlatego proces doboru odpowiednich soczewek korekcyjnych trwa i nie może zakończyć się na wydruku z autorefraktometru, który daje jedynie poglądowy wynik i ogólną informację o kondycji wzroku.

Eyemed to klinika okulistyczna, która specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Nasi doświadczeni lekarze oferują szeroki zakres usług, obejmujący badania diagnostyczne oraz innowacyjne zabiegi, takie jak laserowa korekcja wad wzroku. Każdy okulista w Eyemed dba o to, aby  zapewnić pacjentom najlepszą opiekę, podchodząc do potrzeb każdego z nich indywidualnie.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content