Soczewki ICL (soczewki fakijne)

Strona główna > Baza Wiedzy > Soczewki ICL (soczewki fakijne)

Czym są właściwie soczewki ICL (Implantable Collamer Lenses)? Często zwane soczewkami fakijnymi, wszczepiane są w gałkę oczną na stałe, ale niekoniecznie na zawsze. To zaawansowane technologicznie soczewki wewnątrzgałkowe, których nie trzeba codziennie wyjmować i na nowo aplikować, czy też wymieniać, jak ma to miejsce w przypadku soczewek kontaktowych. Zabieg chirurgiczny wszczepienia soczewek fakijnych nie jest długi, a powrót do zdrowia następuje bardzo szybko, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na ich aplikację. W Centrum Okulistycznym Eyemed z siedzibą w Lublinie specjalizujemy się między innymi we wszczepianiu soczewek ICL. Kontrolujemy przebieg rekonwalescencji po zabiegu. Metoda ta wskazana jest szczególnie przy większych wadach wzroku, gdy nie kwalifikujemy się do laserowej korekcji wzroku lub kiedy korekcja innymi metodami jest niemożliwa.

Zalety soczewek fakijnych

Metoda wszczepienia soczewek ICL przynosi wiele korzyści. Najważniejszą jest oczywiście możliwość korygowania nawet bardzo dużych wad wzroku i komfort użytkowania. Jakość życia osób z wadami wzroku znacznie się poprawia. Jest to też szczególnie wygodne rozwiązanie dla zapracowanych. Umożliwia bardzo dobre widzenie obrazu od chwili otworzenia oczu, aż do ich zamknięcia – bez żadnych, dodatkowych czynności. Efekt działania soczewki ICL jest niemalże natychmiastowy – jakość widzenia jest dużo lepsza już następnego dnia po zabiegu. Dużym atutem okazuje się również niewidoczność i niewykrywalność takich soczewek gołym okiem, co może zapewniać poczucie komfortu w wielu sytuacjach. Soczewki chronią przed promieniowaniem UV i nie powodują tzw. zespołu suchego oka. Zapewniają doskonałe widzenie po zmroku. Można je wszczepiać osobom, które zostały zdyskwalifikowane do zabiegu laserowej korekcji wzroku z powodu zbyt cienkiej rogówki.

Co warto wiedzieć o zabiegu wszczepienia soczewki ICL?

Zabieg wszczepienia soczewki ICL może być dla pacjenta lepszą metodą niż laserowa korekcja wzroku, a przede wszystkim w pełni odwracalną. Przy pomocy tej w pełni biokompatybilnej soczewce możemy korygować krótkowzroczność od -0,5 dioptrii do -18 dioptrii, dalekowzroczność od +0,5 dioptrii do +10 dioptrii, astygmatyzm do +6,0 diotprii. Ponadto soczewki ICL wszczepia się na stałe, ale nie na zawsze – można je wymienić na inne, dopasowane do aktualnej wady wzroku. Zabieg umożliwia wszczepienie na jednym oku soczewki korygującej o innej liczbie dioptrii niż na drugim, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania. Jeśli chcesz wiedzieć, czy wszczepienie soczewki ICL będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, umów się na wizytę z wykwalifikowanym lekarzem okulistą w naszej placówce.

Eyemed to poradnia okulistyczna specjalizująca się w diagnostyce oraz leczeniu wad wzroku. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym badania diagnostyczne, zabiegi laserowe oraz korekcję wad wzroku. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom najwyższego standardu opieki, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content