Czy można spać w soczewkach?

Strona główna > Baza Wiedzy > Czy można spać w soczewkach?

Osoby korzystające z soczewek kontaktowych jako ich główną zaletę wskazują zazwyczaj niebywały komfort noszenia. Odpowiednio dopasowane zapewniają doskonałe widzenie i powodują, że zapominamy o istniejącej wadzie wzroku. Niestety, czasem zapominamy, że w ogóle je nosimy i zdarzają się krótsze bądź dłuższe drzemki bez ich ściągnięcia. Jak to jest ze spaniem w soczewkach?

Wszystko zależy od rodzaju soczewek. Bezpieczne jest jedynie spanie w specjalnych soczewkach przeznaczonych do przedłużonego noszenia, tzw. „night & day”. W przypadku standardowych modeli nieprzerwane noszenie może dotkliwie odbić się na naszym zdrowiu, dlatego należy unikać takich sytuacji – jeśli pojawiają się one zbyt często, należy przemyśleć kwestię zmiany soczewek na takie, które można nosić przez całą dobę. Zmianę taką należy jednak wcześniej skonsultować z okulistą bądź optomerystą.

Jakie mogą być skutki spania w soczewkach? Przede wszystkim po przebudzeniu pojawia się zaczerwienienie oraz suchość oka. Może pojawić się również niedotlenienie rogówki oraz jej stan zapalny, a w konsekwencji nawet trwałe uszkodzenie wzroku kończące się ślepotą.

Eyemed to poradnia okulistyczna specjalizująca się w diagnostyce oraz leczeniu wad wzroku. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym badania diagnostyczne, zabiegi laserowe oraz korekcję wad wzroku. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom najwyższego standardu opieki, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie. 

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content