Fitness oka – jak dbać o wzrok?

Strona główna > Baza Wiedzy > Fitness oka – jak dbać o wzrok?

Choć na co dzień dbamy o zdrową dietę i aktywność fizyczną, często zapominamy, że nasze oczy również potrzebują treningu i odpoczynku. Godziny spędzone przed komputerem, telewizorem lub książkami, stres – wszystko to sprawia, że oczy się męczą i pogarsza się jakość widzenia. By nie dopuścić do powstania i rozwoju wad wzroku, warto systematycznie wykonywać trening oczu, składający się między innymi z takich ćwiczeń jak:

  • Naklejanie na ścianę czarnej kropki i wpatrywanie się w nią intensywnie przez 1- 2 min. – gdy zauważysz, że kropka zaczyna się rozjaśniać, przenieś wzrok na ścianę (powinna pojawić się wtedy na niej jasna kropka).
  • Przesuwanie gałek ocznych w prawo i lewo (10 razy).
  • Krążenie gałkami od lewej, a następnie od prawej w górę (po 10 razy).
  • Przesuwanie gałkami ocznymi w górę i w dół (po 10 razy).
  • Zaciskanie mocno oczu i otwieranie je szeroko (10 razy).
  • Obrysowywanie wzrokiem przedmiotów znajdujących się w pobliżu.
  • Stosowanie palmingu, czyli biernego odprężania oczu – rozluźnij się i zasłoń oczy tak, by nie docierało do nich światło. Następnie otwórz oczy (nadal zasłaniając je dłońmi), spokojnie oddychaj i czekaj, aż przed oczami zobaczysz jednolite, ciemne tło.

To tylko podstawowe ćwiczenia oczu. Ich zaletą jest to, że mogą być wykonywane zawsze i wszędzie i nie wymagają dodatkowego sprzętu czy przygotowania. W domu, w tramwaju, w poczekalni w przychodni – każde miejsce jest dobre na fitness oczu!

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Umów wizytę
Skip to content