Nowoczesne lasery pozwalają nam lepiej leczyć choroby Twoich oczu. Laseroterapie do absolutnego minimum ograniczają ingerencję w tkankę Pacjenta, co zauważalnie poprawia efekty operacji i przyspiesza powrót do pełnej aktywności. Spójrz, do czego wykorzystujemy lasery w Eyemed.
Zespół, zbudowany ze specjalistów o międzynarodowej renomie, wyróżnia Eyemed na tle konkurencji. Naszych lekarzy wspomagamy najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Dopiero takie połączenie zapewnia nie tylko doskonałe efekty laseroterapii, lecz przede wszystkim pełne bezpieczeństwo każdego Pacjenta. Sprawdź, jakie zabiegi przeprowadzamy w Eyemed:
Zabieg przeprowadzany w przypadku zmętnienia torebki tylnej soczewki po operacji zaćmy, co daje objawy tzw. zaćmy wtórnej. Zmętnienie torebki tylnej soczewki jest powikłaniem późnym po prawidłowo przeprowadzonej operacji zaćmy. Leczeniem z wyboru jest kapsulotomia laserowa ND:YAG. Polega ona na przerwaniu torebki tylnej przy użyciu promienia lasera. Zabieg wykonuje się przy użyciu minimalnej dawki energii, kilka miesięcy lub nawet lat po operacji zaćmy.
Zabieg ten wykonuje się przy użyciu lasera ND:YAG. Wskazaniami są:
Zabieg ten polega na przecięciu za pomocą światła lasera tęczówki na małej przestrzeni i wytworzeniu małego otworu w tęczowce w celu zapewnienia lepszego przepływu cieczy wodnistej między komorą tylną i przednią oka. Prowadzi to do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Zabieg laserowy, polegający na wykonaniu wielu fotokoagulacji w okolicy tzw. beleczkowania. Zabieg ten poprawia odpływ cieczy wodnistej z oka, powodując tym samym obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Spodziewany efekt obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego występuje po około po 4-6 tygodniach.
Wskazaniami do trabekulooplastyki laserowej są:
Celem leczenia laserowego w retinopatii cukrzycowej jest zachowanie dotychczasowej ostrości widzenia. Zabieg wykonuje się laserem koagulującym wytwarzając wiele punktów koagulacji na obwodowej siatkówce. Bezpośrednio po fotokoagulacji laserowej oko jest oślepione światłem lasera. Odczuwa się dyskomfort związany z zastosowanym znieczuleniem rogówki. Wszystkie te utrudnienia znikają w ciągu pierwszych dni po zabiegu.
To zabieg laserowy wykonywany w retinopatii cukrzycowej, polegający na fotokoagulacji całego obszaru siatkówki, z wyjątkiem rejonu centralnego. Ze względu na dużą wymaganą ilość ognisk laserowych, wykonywany w kilku (zazwyczaj 3-4) sesjach.
To zabieg laserowy wykonywany w cukrzycy, który polega na ogniskowej, celowanej fotokoagulacji mikrotętniaków, znajdujących się w centrum skupiska wysięków twardych. Wskazaniem do wykonania jest ogniskowy, klinicznie znamienny obrzęk plamki.
Bezpieczna terapia, która w uzasadnionych przypadkach może być również uzupełnieniem iniekcji doszklistkowych. Wielu przypadkach pozwala zastąpić lub znacznie zredukować ilość koniecznych iniekcji doszklistkowych. Na pełny efekt terapii należy poczekać około 3 miesięcy. Laser mikropulsowy IridexOculight TxCell 577nm w trybie emisji fali ciągłej pozwala nam na wykonanie klasycznej fotokoagulacji siatkówki.
Główne wskazania do laseroterapii mikroimpulsowej:
Laseroterapia to wyjątkowo skuteczna metoda leczenia chorób oczu. Wszystkie zabiegi wykonujemy w ramach chirurgii jednego dnia. Dodatkowo laseroterapie: