Czy uważasz, że warto ryzykować podczas operacji oczu, korzystając ze starszego wyposażenia medycznego? W Eyemed nie ryzykujemy, dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo Pacjentów.
Dlatego pracujemy na obecnie najlepszym na świecie laserze femtosekundowym. Laser Schwind Atos pozwala na wykonanie dwóch metod laserowej korekcji wzroku: utworzenia płatka podczas metody głębokiej FemtoLasik oraz samodzielnej korekcji krótkowzroczności oraz astygmatyzmu w metodzie mikrosoczewkowej SmartSight.
Schwind Atos osiągnął doskonałość w mikrosoczewkowej korekcji wzroku. W porównaniu z poprzednią generacją lasera femtosekundowego, który wykorzystywany jest w metodach ReLEx Smile czy Lentivu, ten laser wzniósł dotychczasowe możliwości korekcji wzroku na niewyobrażalny poziom, osiągany w metodzie mikrosoczewkowej korekcji wzroku SmartSight.
Innowacyjne zalety lasera femtosekundowego ATOS Schwind:
Laser Schwind Amaris jest laserem excimerowym. Ten typ lasera pozwala usunąć wadę wzroku, poprzez modelowanie powierzchni rogówki lub modelowanie jej głębokich struktur.
Posiada najmniejszą dostępną na rynku średnicę wiązki (zaledwie 0.54 mm), umożliwiającą w bardzo precyzyjny sposób modelowanie rogówki. System śledzenia oka, który monitoruje ruch gałki 1050 razy na sekundę, pozwala wykonać zabieg precyzyjnie i bezpiecznie.
Laser umożliwia laserowanie nabłonka rogówki i wykorzystuje w czasie operacji 2 poziomy energii:
Połączenie metody laserowego usuwania nabłonka z modelowaniem SmartPulse została nazwana SmartSurface i jest to obecnie najlepszą technika operacji powierzchniowych rogówki.
Laser mikropulsowy IridexOculight TxCell emituje światło żółte o długości fali 577nm. Fale o takich parametrach są bezpieczne w laseroterapii plamki żółtej, ponieważ nie są pochłaniane przez żółty barwnik plamki – xantofil.
Zastosowana w laserze technologia MicroPulse™ umożliwia przejście z emisji fali ciągłej w emisję energii w trybie mikropulsów. W tym trybie pracy energia lasera dociera do siatkówki w postaci ciągu bardzo krótkich impulsów (100-300 μs), a efektywny czas pracy lasera wynosi zwykle 5%. Przykładowo podczas standardowej laseroterapii mikropulsowej w czasie 0,2 s efektywny czas pracy lasera wynosi 0,01s (5%).
Dzięki tej technologii ograniczamy ilości ciepła, docierającego do siatkówki, a przerwa pomiędzy impulsami zapewnia ochłodzenie tkanki. Tym samym nie dochodzi do efektu fotokoagulacji siatkówki i uszkodzenia tkanki. Nie tworzą się blizny, nie powstają ubytki w polu widzenia, nie dochodzi do pogorszenia ostrości wzroku lub zaburzeń poczucia kontrastu.
Efekt mikropulsowego lasera żółtego 577nm jest stymulujący i metaboliczny. Poprawia funkcję nabłonka barwnikowego siatkówki, zwiększa się produkcja czynników antywazoproliferacyjnych oraz cytokin, które działają przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, powodując redukcję obrzęku siatkówki sensorycznej bez jej uszkodzenia. W konsekwencji obserwujemy poprawę ostrości wzroku oraz ustąpienie dolegliwości.
W naszej placówce dysponujemy aparatem SS-OCT Triton firmy Topcon, który umożliwia wykonywanie zarówno badania OCT, jak i angiografii OCT. Obrazy, które dzięki niemu uzyskujemy, mają bardzo wysoką jakość.
Dlatego możemy nie tylko zlokalizować zmiany,
ale również szczegółowo określić ich charakter.
To nowoczesne urządzenie umożliwia nam jednoczesne obrazowanie obszaru plamki i tarczy nerwu. Możemy również lepiej zwizualizować tylną korę ciała szklistego i jej strukturę. Jednoczesne obrazowanie ciała szklistego, siatkówki, naczyniówki i twardówki także nie jest dla nas problemem.
Nasza klinika, jako jedna z niewielu w Polsce, podczas przeprowadzania operacji usunięcia zaćmy stosuje nowoczesne urządzenie firmy Alcon: VERION
Jest to zaawansowany system wspomagający planowanie i pracę chirurga podczas zabiegu usunięcia zaćmy.
Zastosowanie systemu Verion podczas planowania zabiegu pozwala uwzględnić i kontrolować podczas zabiegu wiele zmiennych, które wpływają na jego ostateczny efekt widzenia u pacjenta. Dodatkowo, chirurg ma pewność, iż wszczepiona soczewka jest dobrze ułożona, ponieważ podczas wszczepiania soczewki system na bieżąco pokazuje jej właściwą lokalizację.
Verion umożliwia uzyskanie najlepszych wyników refrakcyjnych po zabiegu, dzięki zbieraniu danych z poprzednich procedur i wykorzystaniu uśrednionych wartości do planowania kolejnych zabiegów. Ułatwia przewidywanie astygmatyzmu resztkowego, co przekłada się na pooperacyjną ostrość i jakość widzenia u pacjenta.