Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Strona główna > Baza Wiedzy > Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Jeśli w grę wchodzi laserowa korekcja wzroku, to naturalne jest to, że pacjent chciałby wiedzieć ile kosztuje zabieg laserem. Cena bywa pierwszym z elementów, które ludzie biorą pod uwagę, kiedy szukają kliniki, w której można wykonać operację. Przejrzyj ten tekst, a zobaczysz, od czego zależy ostateczna kwota, jaką trzeba zapłacić za laserową korekcję wzroku. Przeczytaj go uważnie, do samego końca, a później będziesz mógł podjąć decyzję o tym, że chcesz umówić się na bezpłatne wstępne badanie wzroku w Eyemed.


Ile trzeba zapłacić za korekcję wzroku laserem?

Wiemy, że nasi pacjenci, zanim umówią się na wizytę w Klinice Okulistycznej Eyemed wpisują w Google hasła typu “ile kosztuje laserowa korekcja wzroku”. I bardzo dobrze, że szukają. W 8/10 przypadkach trafiają ostatecznie do naszej kliniki okulistycznej w Lublinie. Dlaczego? Bardzo szybko dowiadują się, że cena za zabieg jest jedną ze składowych, które warto brać pod uwagę. Dobrze jest, kiedy w pierwszej kolejności o tym, czy wybrać klinikę X, czy klinikę Y decyduje inny czynnik. Jaki? O tym za chwilę, bo najpierw o cenach za laserowy zabieg.

Gdybyś zapytał nas o to czy wielkość wady wzroku wpływa na cenę zabiegu? To od razu odpowiedzieliśmy Ci, że nie! Pewnie zastanawiasz się teraz nad tym skąd w takim razie biorą się różnice w cenach? Cena laserowej korekcji wzroku zależy od tego, jaką metodą zostanie usunięta wada wzroku.

I musisz wiedzieć, że to nie jest tak, jak w sklepie z sukniami ślubnymi albo garniturami. Pacjent nie przychodzi i nie wybiera konkretnej metody wskazując palcem na cennik. Podkreślmy to raz jeszcze. Cena jest stała i nie zależy od wielkości wady wzroku. Po wstępnej konsultacji, badaniach kwalifikacyjnych i kolejnym szeregu specjalistycznych badań to lekarz dobiera metodę na podstawie kilka parametrów:

  • stan zdrowia pacjenta
  • budowy oka
  • grubość rogówki
  • szerokość źrenicy

Decyzja o tym, jaką metodą lekarz poprawi Twój wzrok – podejmowana jest na podstawie indywidualnych cech pacjenta. Możesz być pewien, że lekarz zaproponuje Ci najkorzystniejszy wariant biorąc pod uwagę Twoje życzenia.

Co poza ceną warto wziąć pod uwagę przy wyborze laserowej korekcji wzroku?

1.Doświadczenie

Wiele podmiotów, które współpracują z NFZ świadczą zabiegi laserowej korekcji wzroku na podstawie popularnych metod. Gdy szukasz kliniki, która poprawi Twój wzrok – kieruj się ilością wykonanych tam zabiegów. Doświadczony zespół chirurgów i mikrochirurgów jest na wagę złota.

2. Inwazyjność metody

Pacjent, któremu zależy na szybkiej rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku wybiera metody najmniej inwazyjne, o ile się do nich kwalifikuje. Jeśli Ty też cenisz swój czas, to zaufaj specjaliście i postaw na zabieg, który w szybkim tempie pozwoli Ci odzyskać ostrość widzenia, by wrócić do swoich codziennych aktywności.

3. Odległość od miejsca zamieszkania

Dla części pacjentów odległość kliniki okulistycznej od domu nie ma znaczenia, bo są na tyle mobilni, że +130 km w jedną stronę to żadna odległość. Są jednak pacjenci, którzy korzystają ze środków komunikacji miejskiej i szukają kliniki, która znajduje się najbliżej ich domu. Rozumiemy takie podejście. Dlatego podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonasz laserową korekcję wzroku miej na uwadzę też swój komfort.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w Eyemed?

Naszym pacjentom możemy zaproponować kilka metod laserowej korekcji wzroku. Całą listę wraz ze szczegółowym opisem poszczególnej metody znajdziesz na stronie laserowa korekcja wzroku. My dzisiaj pokażemy Ci kilka metod, które pomagają naszym pacjentom odzyskać wzrok. Zanim to zrobimy musisz wiedzieć, że ceny zabiegów są różne i dobierane są indywidualnie po wykonaniu badań. Pacjent w pierwszej kolejności kierowany jest na:

  1. Wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku. Jest bezpłatna.
  2. Kompleksową kwalifikację do laserowej korekcji wzroku. Cena – 300 zł
Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w 2021 roku?

SmartSight 

Cena za jedno oko – 4 950 zł

Mikrosoczewkowa metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Zabieg wykonujemy przy pomocy najnowocześniejszego na świecie lasera femtosekundowego Schwind Atos, dzięki czemu mamy absolutną kontrolę położenia oka. Zabieg jest małoinwazyjny i nie uszkadza komórek nerwowych. Po zabiegu pacjent już następnego dnia może wrócić do swoich codziennych zajęć.

FemtoLASIK SmartPulse® Higer-Order Aberrations Ocular Wavefront 

Cena za jedno oko – 3300 zł 

To laserowa niebolesna metoda korekcji wzroku, dzięki której w tym samym czasie przeprowadzamy zabieg na obu oczach. FemtoLASIK przeznaczony jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. Co ważne z punktu widzenia pacjenta? Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos pozwala na to, aby płatek rogówki wrócił na pierwotne miejsce, a przez to stanowi doskonały opatrunek.

PresbyMax®

Cena za jedno oko – 3800 zł

To laserowa korekcja wzroku rekomendowana dla pacjentów po 45 roku życia, dzięki temu zabiegowi pacjent bez najmniejszego problemu np. czyta książki i korzysta z telefonu bez dodatkowych okularów. Zaletą jest fakt tego, iż zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Widoczność poprawia się do 24h.

Smart Surface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefont

Cena za jedno oko – 2700 zł

Ta metoda łączy technologię SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej korekcji wzroku przy użycia lasera Touch-free. Podczas jednego zabiegu chirurg usuwa nabłonek rogówki i ją modeluje. Całość procesu odbywa się bez kontaktu powierzchni okaz z urządzeniami mechanicznymi. Pacjent natychmiast po zabiegu zauważa ostrość widzenia. Laserowa korekcja wzroku odbywa się metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris.

SmartSurface® touch-free Customized

Cena za jedno oko – 2400 zł

Ta metoda w porównaniu do SmartSurface® touch-free wykorzystywana jest do odtwarzania aberracji rogówki, które pacjent ma przed zabiegiem.

Teraz już wiesz ile kosztuje laserowa korekcja wzroku, wiesz też od czego zależy metoda, którą lekarz dobiera pacjentowi. 

Jeśli chodzi o metody laserowej korekcji wzroku, które pacjent może wykonać w Klinice Eyemed to jest ich dużo więcej niż to, o czym wspomnieliśmy wyżej. Pełną listę wraz z cennikiem znajdziesz przechodząc do zakładki laserowa korekcja wzroku. My ze swojej strony polecamy Ci jednak w pierwszej kolejności skorzystać z bezpłatnego badania wstępnego, dzięki któremu dowiesz się, co dokładnie oferuje Ci mikrochirurgia laserowa w 2021 roku. 

W trakcie konsultacji specjalista doradzi Ci jakie dalsze kroki możesz podjąć, aby w końcu brak ostrości widzenia przestał być dla Ciebie problemem. Umów termin bezpłatnej rozmowy, podczas której przejdziesz kwalifikację do laserowej korekcji wzroku. 

Eyemed to klinika okulistyczna, która specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Nasi doświadczeni lekarze oferują szeroki zakres usług, obejmujący badania diagnostyczne oraz innowacyjne zabiegi, takie jak laserowa korekcja wad wzroku. Każdy okulista w Eyemed dba o to, aby  zapewnić pacjentom najlepszą opiekę, podchodząc do potrzeb każdego z nich indywidualnie.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content