Kiedy optometrysta a kiedy okulista?

Strona główna > Baza Wiedzy > Kiedy optometrysta a kiedy okulista?

Bardzo często okuliście przypisuje się wszystkie czynności związane z badaniem wzroku, leczeniem chorób oczu oraz doborem soczewek. Niektórzy pacjenci są przekonani, że ich problem może rozwiązać jedynie okulista. A istnieją przecież także inni specjaliści, optometryści. Kiedy zatem warto skorzystać z pomocy optometrysty, a kiedy konieczna jest konsultacja okulistyczna?

OKULISTA

Ma znacznie szersze kompetencje niż optometrysta. To lekarz, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób oczu. Okulista to osoba, do której w pierwszej kolejności powinniśmy się wybrać w przypadku dolegliwości związanych z oczami (ból, pieczenie, zaburzenie widzenia). Okulista pomoże również przy doborze mocy okularów korekcyjnych bądź soczewek kontaktowych.

OPTOMETRYSTA

By zostać optometrystą, nie trzeba być lekarzem ani posiadać wykształcenia medycznego. Optometrysta nie zajmuje się leczeniem chorób oczu, a rozpoznawaniem i korekcją wad wzroku. To do niego należy się udać, gdy potrzebujemy pomocy przy doborze szkieł korygujących. Wykona on dokładne pomiary, które pozwolą dobrać soczewki kontaktowe bądź okularowe o odpowiedniej mocy. Optometryści to zazwyczaj osoby z wykształceniem fizycznym w zakresie optometrii.

Eyemed to klinika okulistyczna, która specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Nasi doświadczeni lekarze oferują szeroki zakres usług, obejmujący badania diagnostyczne oraz innowacyjne zabiegi, takie jak laserowa korekcja wad wzroku. Każdy okulista w Eyemed dba o to, aby  zapewnić pacjentom najlepszą opiekę, podchodząc do potrzeb każdego z nich indywidualnie.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content