Laserowa korekcja wzroku – cennik

Strona główna > Baza Wiedzy > Laserowa korekcja wzroku – cennik

Marzy Ci się życie bez okularów? Zima bez zaparowanych szkieł albo wizyta na basenie bez podrażnionych oczu? Świetnie! Mikrochirurgia Ci sprzyja. Teraz nowoczesny zabieg daje możliwość wykonania laserowej korekcji wzroku u pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem. Pacjent Wraca do normalnego życia już po 3-4 dniach od zabiegu. Chcesz się upewnić, czy zabieg korekcji wzroku SmartSight jest dla Ciebie? Zobacz, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w klinice Eyemed w Lublinie.

Laserowa korekcja wzroku – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki?

Zazwyczaj w teorii pacjentowi wydaje się, że każdy zabieg laserowej korekty wzroku to ten sam zabieg. I dlatego większość osób na początku zwraca uwagę tylko na cenę. Pacjent liczy na najtańszą opcję za laserową korekcję wzroku. Jednak kiedy przychodzi do głębszego wywiadu okazuje się, że pacjentowi zależy na metodzie najmniej inwazyjnej. Takiej, która zaraz po zabiegu pozwoli mu w ekspresowym tempie odzyskać ostrość widzenia. A kiedy dowiaduje się, że nasza najnowsza metoda korekcji wzroku SmartSight nie uszkodzi nabłonka rogówki – okazuje się, że to jest właśnie to, czego szukał!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki, która wykonuje laserową korekcję wzroku? Głównie na doświadczenie. Jest wiele podmiotów, które świadczą takie zabiegi. Kiedy jednak myślisz nad wyborem metody, która poprawi Twój wzrok, czeka Cię niemal tak trudna decyzja jak wybór miejsca do budowy domu. I tu i tu konsekwencje są trudne przy niewłaściwej decyzji. Dlatego kieruj się ilością wykonanych przez zespół mikrochirurgów operacji.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Zanim dowiesz się ile trzeba zapłacić za pobyt w klinice, która przy użyciu lasera poprawi Twój wzrok – pokażemy Ci różnicę w tym ile zapłacisz za okulary, a ile możesz zainwestować w laserową naprawę wzroku. 

Koszt noszenia okularów

Kiedy bierzemy pod uwagę koszt zabiegu laserowej korekcji wzroku – trzeba pamiętać, że to nie tylko kwestia pieniędzy, które inwestujesz we własne zdrowie, komfort i wygodę. Po zabiegu wielu pacjentów potwierdza, że w dłuższej perspektywie oszczędza swój czas, bo już nie muszą rezerwować wizyt w gabinetach okulistycznych.

Okazuje się też, że po operacji laserowej korekcji wzroku przestają ich interesować:

  • Cykliczne wizyty u okulisty i optyka, które potrafią zdezorganizować nawet najbardziej poukładany dzień. Wizyta u specjalisty to nawet 250 zł.
  • Wybór oprawek, a umówmy się  – jest w czym wybierać, bo ceny zaczynają się od 200 – 2000 zł, a nawet więcej.
  • Rodzaj szkieł korekcyjnych, które często trzeba dopasować do trybu pracy np. jeśli pracujesz przed monitorem komputera. Ceny oscylują w granicach 200 – 900 zł/ oko przy minimalnym budżecie.
  • Moda i trendy, które zawsze się zmieniają, więc jeśli lubisz kiedy Twój strój współgra z dodatkami, to wiesz, że 1 para oprawek może Ci nie wystarczyć. Co oznacza kolejny komplet oprawki + szkła.
  • Okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Musisz liczyć nawet 1000 zł za szkła, a do tego dochodzą jeszcze oprawki.
  • Akcesoria do pielęgnacji szkieł i ceny etui. Około 300 zł/na rok.
  • Konieczność dopasowania szkieł korekcyjnych do elementów stroju sportowego np. jeśli jeździsz na nartach lub na rowerze. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 300-500 zł, a nawet więcej.
  • Szkła kontaktowe. Nie wszędzie możesz zabrać okulary, więc tu dochodzi koszt badania 200 zł i koszt zakupu dedykowanych soczewek korekcyjnych około 200 zł /miesiąc.

To tylko nasze szacunki, ale jeśli założysz, że okulary będą Ci towarzyszyły do końca życia, a pewnie tak będzie bez laserowej korekcji wzroku, to łącznie tylko na okulary w ciągu 20-30 lat przeznaczysz ze swojego budżetu około 15 000 – 20 000 zł. Do tego jeśli chcesz nosić soczewki korekcyjne, to trzeba dodać około 40 000 zł. Nie zapominajmy, że większość osób oprócz soczewek ma dodatkowo komplet okularów korekcyjnych i okulary przeciwsłoneczne, co znowu nadwyręża budżet.

Przyznasz, że kwota blisko 60 000 zł robi wrażenia, prawda? Czasu nie oszacujemy, bo dla każdego z nas jest bezcenny.

Koszt wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku

Na cenę zabiegu laserowej korekcji wzroku składają się zazwyczaj 3 elementy, bez których nie oszacujesz jaką kwotą powinieneś dysponować jeśli chcesz poprawić komfort swojego życia. Dobry specjalista zaprosi Cię najpierw na konsultację, po to, aby przejść do kolejnych etapów:

1.Wstępna rozmowa kwalifikującą do zabiegu laserowej korekcji wzroku

W Centrum Okulistycznym Eyemed to badanie wykonywane jest bezpłatnie. Pacjenci przychodzą na umówioną wizytę bez soczewek kontaktowych, a optometrysta przeprowadza niezbędne badania. 

2.Kompleksowa kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku – 300 zł 

W tej cenie otrzymujesz już komplet badań wykonanych przez optometrystę, techników medycznych i mikrochirurga. Kilkanaście badań okulistycznych pozwala zebrać kompletny wywiad i w pełni przyjrzeć się sytuacji zdrowotnej pacjenta jeszcze zanim zdecyduje się na laser.

3. Wybór metody, jaką zostanie przeprowadzony zabieg 

Na liście technik i rozwiązań, które możemy zaproponować naszym pacjentom w Centrum Okulistycznym Eyemed mamy nowoczesne zabiegi laserowej korekcji wzroku, które precyzyjnie i bezurazowo korygują wadę wzroku. Cena za zabieg rozpoczyna się od 1500 zł/ oko.

My dzisiaj chcieliśmy Ci opowiedzieć o najnowszej metodzie korekcji wzroku SmartSight, która wyznaczyła nową erę w klinicznej mikrochirurgii w Polsce. Możemy się pochwalić zabiegiem, który dotychczas był nieosiągalny. Centrum Okulistyczne Eyemed jako pierwsze w Europie otrzymało laser femtosekundowego Schwind Atos, dzięki któremu możemy pomóc naszym pacjentom poprawić wady związane z krótkowzrocznością i astygmatyzmem. 

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku przy pomocy metody SmartSight?

Koszt tego zabiegu to 4950 zł/oko. Pacjenci, którzy poddali się operacji przy pomocy lasera femtosekundowego Schwind Atos podsumowali sam zabieg słowami, “Już? Tak szybko?”. 

Więc jeśli zależy Ci na maksymalnie krótkiej ekspozycji i skanowaniu oka w błyskawiczny sposób, to z całą jest to zabieg dla Ciebie. Jako specjaliści dodamy od siebie, że to jedyny taki zabieg laserowej korekcji wzroku, który pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie operacji. Elektronika śledzi każdy ruch gałki ocznej w trakcie zabiegu, dzięki czemu nie ma mowy o braku precyzji.

Na czym polega wyjątkowość metody SmartSight i dlaczego rekomendujemy jej wykonanie u wielu naszych pacjentów?

Większość naszych pacjentów to osoby aktywne zawodowo, którym zależy na bezkompromisowym bezpieczeństwie i na czasie. Po zabiegu pacjenci szybko wracają do swoich zajęć, a już 3 dnia po operacji odzyskują pełną ostrość widzenia. W końcu mogą robić to, o czym marzą. Mogą czytać książki, korzystać z komputera, szydełkować i uprawiać sport.

Przez zastosowanie miejscowego znieczulenia w postaci kropel. Pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości bólowych, co pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie po zabiegu, dzięki temu znacznie szybciej mogą cieszyć się wzrokiem bez wad po powrocie do domu.

Precyzyjny laser femtosekundowy Schwind Atos pozwala w ekstremalnie krótkim czasie zmienić parametry optyczne rogówki i skorygować wadę wzroku. 

Pacjent nie stresuje się samym zabiegiem, bo całość operacji przebiega tak szybko, że nawet nie ma kiedy się nad tym zastanowić. I między innymi za to go uwielbiamy. Komfort pacjentów jest dla nas najważniejszy.

Teraz już wiesz ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Wiesz też ile możesz zaoszczędzić inwestując w metodę SmartSight, która już od listopada 2020 roku dostępna jest w Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed. Nasi mikrochirurdzy dr Paweł Klonowski i dr Łukasz Kołodziejski jako pierwsi w Polsce przeprowadzili operacje przy pomocy lasera femtosekundowego Schwind Atos. 

Im dłużej wykonujemy zabiegi przy pomocy metody SmartSight, tym bardziej jesteśmy pewni, że żadna dotychczasowa metoda nie może się z nią równać. Ekstremalna precyzja. Wyjątkowy komfort. I efekt, na który wszyscy czekają – korekcja wzroku przy minimalnym włączeniu pacjenta z codziennej aktywności. Zachęcamy Cię do rezerwacji terminu konsultacji, bo ze względu na dużą popularność zdarzają się miesiące, w których czas oczekiwania na zabieg laserowej korekcji wzroku znacznie się wydłuża.

Eyemed to poradnia okulistyczna specjalizująca się w diagnostyce oraz leczeniu wad wzroku. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym badania diagnostyczne, zabiegi laserowe oraz korekcję wad wzroku. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom najwyższego standardu opieki, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content