Laserowa korekcja wzroku – gdzie najlepiej?

Strona główna > Baza Wiedzy > Laserowa korekcja wzroku – gdzie najlepiej?

Kiedy człowiek szuka najlepszego miejsca, w którym będzie mógł wykonać laserową korekcję wzroku, to bierze pod uwagę: lokalizację, cenę, czas, sprzęt, personel. Tak, to wszystko jest ważne! A teraz wyobraź sobie, że jedną decyzją możesz wyeliminować ryzyko uszkodzenia płatka rogówki oka w przyszłości, bo Twój zabieg nie wymagał jego wytworzenia. Wyobraź sobie też, że do minimum ograniczasz ingerencję w rogówkę oka, a przez to automatycznie unikasz dolegliwości bólowych po operacji. Albo Twoje dolegliwości bólowe są tak krótkotrwałe, że spokojnie jesteś w stanie to przetrwać. Czy to jest możliwe? Tak, nawet Ci powiemy gdzie zrobisz to najlepiej.

Po przeczytaniu artykułu będziesz wiedział: 

  • Gdzie najlepiej wykonać korektę wzroku laserem?
  • Jaka jest w tej chwili najlepsza metoda laserowej korekcji wzroku?
  • Dlaczego polecamy naszym pacjentom laserową korekcję wzroku metodą SmartSight?
  • Co powinno zwrócić Twoją uwagę przy wyborze miejsca i metody, która pozwoli Ci odzyskać ostrość widzenia?

Zaczynamy!

SmartSight – Najlepsza laserowa korekcja wzroku

Zanim zaczniesz szukać kliniki, w której skorygujesz wzrok – sprawdź, jaka metoda zabiegowa jest w tej chwili na topie. Po co? To pozwoli Ci zawęzić obszar poszukiwania miejsca, w którym mikrochirurdzy bezpiecznie przeprowadzą zabieg korekty wzroku.

I dlatego, jeśli ktoś pyta “gdzie najlepiej wykonać laserową korekcję wzroku?” My odpowiadamy “tam, gdzie w ofercie mają metodę SmartSight”. Dziś więc opowiemy Ci o SmartSight. O metodzie korekcji wzroku, która wyprzedziła LASIK. Dlaczego właśnie o tej metodzie chcemy Ci opowiedzieć? SmartSight to jedyny taki zabieg laserowej korekcji wzroku, który pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie operacji. 

Jak to możliwe? 

Elektronika śledzi każdy ruch gałki ocznej w trakcie zabiegu, dzięki czemu nie ma mowy o braku precyzji. A maksymalnie krótka ekspozycja i skanowanie oka w błyskawiczny sposób, jest możliwa dzięki precyzyjnemu laserowi femtosekundowemu Schwind Atos. Ten laser pozwala nam w ekstremalnie krótkim czasie zmienić parametry optyczne rogówki i skorygować wadę wzroku. Brzmi wspaniale prawda?

Gdzie wykonać laserowa korekcję wzroku, która minimalizuje skutki uboczne?

Oto 3 mocne powody, dla których warto umówić się na zabieg laserowej korekcji wzroku metodą SmartSight w Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed.

Powód nr 1: Precyzja techniki mikrosoczewkowej przy SmartSight

Musisz wiedzieć, że kiedy mowa o klasycznych metodach korekcji wzroku trzeba odseparować fragment lub nawet całości nabłonka rogówki. Co to oznacza? Dopiero kiedy to zostaje zrobione –  podczas zabiegu pojawia się możliwość modelowania odpowiedniego kształtu rogówki za pomocą lasera. I to jest minus, o którym wielu pacjentów nie myśli, decydując się na inne  dostępne opcje korekty wzroku.

Na szczęście metoda SmartSight dzięki laserowi femtosekundowemu Schwind Atos pozwala nam wyeliminować ingerencję w powierzchnię rogówki. Co Ty jako pacjent na tym zyskujesz? Komfort i czas, bo w metodzie SmartSight nie usuwa się nabłonka. Nie tworzy się też cienkiego płatka rogówki. 

Jak to przekłada się na korzyści dla osób, które wybierają SmartSight? Mała ingerencja – ogromna precyzja. Pacjent ekspresowo odzyskuje praktycznie 100% ostrość widzenia po 3 dniach od zabiegu.

Powód nr 2: SmartSight oszczędza czas

Zabieg przy użyciu lasera femtosekundowego Schwind Atos wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Podajemy krople. Pacjent otrzymuje właściwą dawkę przed zabiegiem. Co ważne? Zaraz po zakończonym zabiegi, po około 30 minutach możesz wrócić do domu. Praktycznie kolejnego dnia możesz bez obaw zająć się swoimi sprawami. Czy to nie jest wygodne? Na pewno oszczędza czas!

Jeśli mówimy o czasie, to pewnie zastanawia Cię to dlaczego laserowa korekcja wzroku przy użyciu metody SmartSight nie wymaga długotrwałego przebywania w klinice oka? Cały sekret tkwi w szybkości lasera. Jego częstotliwość pracy może osiągnąć nawet 4000Hz. Dla porównania dodajmy, że inne lasery osiągają mniej spektakularne wyniki, bo np. tylko 500Hz. Przyznasz, że to jednak spora różnica.

Powód nr 3: Specjaliści, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój zabieg laserowej korekcji wzroku odbył się przy asyście personelu, który ma gigantyczne doświadczenie, to polecamy Ci Eyemed. Nasz zespół jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację za pomocą lasera femtosekundowego Schwind Atos. Nasi mikrochirurdzy mogą pochwalić się doświadczeniem, którego nie mają inne kliniki. Byliśmy pierwsi i gwarantujemy Ci bezpieczeństwo.

Ale to nie wszystko! Oprócz dyplomów dla nas ważna jest empatia. Przy rekrutacji personelu zwracamy na szalenie to uwagę. Opinie pacjentów są dla nas najważniejsze i dlatego w Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed znajdziesz ludzi, którzy kochają swoją pracę. Pacjenci czują się zaopiekowani. Ich pytania nie pozostają bez odpowiedzi. Na bieżąco wyjaśniamy wszystkie kwestie, rozwiewamy wątpliwości  i rzetelnie informujemy pacjentów.

Pacjenci szukają najlepszego miejsca, w którym korygują laserowo swój wzrok. Zdarza się więc, że temat laserowej korekcji wzroku wzbudza u pacjentów stres i niepokój. Rozumiemy to. To w końcu oczy, prawda? Wiemy, jak ważne dla naszych pacjentów jest to, aby czuli się komfortowo. Od wstępnej konsultacji, przez badania i na korekcji wzroku kończąc. Możesz nam zaufać.

Podsumowując

Gdybyś zapytał pacjentów, którzy do tej pory skorzystali z laserowej korekcji wzroku metodą SmartSight w Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed, czy warto? To z całą pewnością usłyszałbyś, że tak!

Gdybyś oprócz tego zapytał ich na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając klinikę, to usłyszałbyś coś takiego: 

Metoda SmartSight jest najnowocześniejsza. Dzięki temu pacjent ma 100% pewność, że sprzęt, wiedza i opieka po zabiegowa pochodzą z najwyższej półki.

Pacjent szybko wraca do aktywności. Jeśli więc jesteś rodzicem, to nie musisz już wybierać między własnym zdrowiem, komfortem, a opieką nad dziećmi. Praktycznie następnego dnia możesz wrócić do swojego normalnego życia. 

Eyemed to nowoczesna klinika, która swoich pacjentów traktuje jak gości we własnym domu. Niczego Ci nie zabraknie. W jednym miejscu masz dostęp do fachowców światowej klasy, najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu. Dostajesz też pełne wsparcie pooperacyjne.

Różnica między innymi metody laserowej korekcji wzroku, a metodą SmartSight polega na tym, że tutaj niebagatelną rolę odgrywa doświadczenie osób, które uczestniczą w operacji. Nie ma miejsca na pomyłki i niedopatrzenia, bo ta metoda skutecznie je eliminuje.

Różnica cenowa między innymi zabiegami nie jest duża. Koszt  zabiegu metodą SmartSight w Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed to 4950 zł/oko. I teraz przy założeniu, że osoba, która wcale nie decyduje się na laserową korekcję wzroku, to w swoim życiu prawdopodobnie wyda na okulary około 60 000 zł. Cena za zabieg w tym przypadku wydaje się być ekstremalnie atrakcyjna.

I na koniec wyobraź sobie, że zdecydowałeś się na klinikę, która nie ma tego wszystkiego, o czym tu wspomnieliśmy. Naszym zdaniem nie warto! W Klinice Mikrochirurgii Oka Eyemed mamy wszystko, czego potrzebuje pacjent, który zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej wykonać laserową korekcję wzroku

Jeśli więc planujesz za około 4-6 tygodni wykonać taki zabieg, to już teraz zachęcamy Cię do rezerwacji terminu konsultacji, bo ze względu na dużą popularność metody SmartSight zdarzają się miesiące, w których czas oczekiwania na zabieg znacznie się wydłuża.

Eyemed to szpital okulistyczny, specjalizujący się w kompleksowej opiece nad zdrowiem oczu. Nasi doświadczeni okuliści oferują szeroki zakres usług, obejmujący badania diagnostyczne oraz innowacyjne zabiegi, takie jak laserowa korekcja wad wzroku. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom najwyższego standardu opieki, podejmując podejście indywidualne do każdej sytuacji.

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content