Najlepsza metoda korekcji wzroku

Strona główna > Baza Wiedzy > Najlepsza metoda korekcji wzroku

Zdecydowałeś się na laserową korekcję wzroku? Świetnie! Teraz będzie Ci potrzebna wiedza, dzięki której zdecydujesz się na najlepszą dla Ciebie metodę laserowej korekcji wzroku. Tylko skąd masz wiedzieć, jaka metoda jest najlepsza? Dziś pokażemy Ci kilka z nich.

korekcji wzroku nie liczy się popularność, ale właściwy dobór metody, która pomoże Ci przywrócić ostrość widzenia. To raz, a dwa ważne, abyś wybrał klinikę, która specjalizuje się w tego typu zabiegach. Jeżeli zdasz się na przypadek, możesz nie być do końca zadowolony z przebiegu całego procesu diagnostycznego i operacji. 

Nie da się zapisać na korektę wzroku tak, jak na zwykłą wizytę u kosmetyczki, która wykona depilację wąsika. Tu nie ma przypadków. Nie możesz wybierać na chybił trafił sugerując się tylko i wyłącznie ceną laserowej korekcji wzroku, bo to za słabe kryterium. Weź pod uwagę doświadczenie zespołu, który obsługuje laser.

Jakie metody korekcji wzroku dostępne są w tej chwili na rynku?

Istnieją 2 metody korekcji wzroku, które do tej pory stosowane są w klinikach okulistycznych. Jeżeli jesteś aktywną osobą i męczą Cię ciągłe zmiany soczewek lub sezonowe wymiany oprawek okularowych podyktowane modą, to prawdopodobnie marzysz o laserowej korekcji wzroku i czytasz wszystkie artykuły, które znajdujesz w sieci. Nie ma w tym nic złego! Przecież wszystkim zależy na jak największej swobodzie ruchu, która pozwala spełniać nam marzenia.

Pacjenci, którzy już wiedzą, że będą decydowali się na laserową korekcję wzroku mają dostęp do metody powierzchniowej i głębokiej. Pewnie zastanawiasz się teraz nad tym, na czym polega różnica między nimi, prawda? Wszystko to kwestia sposobu preparowania 6 warstw rogówki, na którą będzie działał laser. 

Metody korekcji wzroku

  • Metody powierzchniowe

Tu w pierwszej kolejności usuwa się zewnętrzną warstwę rogówki, czyli nabłonek, który po pewnym czasie odrasta, a następnie wykonuje się korektę jej powierzchni. Laser pracuje na każdym oku przez kilkanaście sekund. Pacjenci odczuwają lekki dyskomfort, który jednak łagodzi się środkami przeciwbólowymi. W tym przypadku rekonwalescencja jest nieco dłuższa aniżeli przy zastosowaniu metody głębokiej. Dodatkowo może pojawić się ryzyko infekcji. 

  • Metody głębokie

Określane jako płatkowe. W skrócie charakteryzują się tym, że zamiast usuwania nabłonka rogówki – lekarz tworzy płatek, który delikatnie odchyla, by później ułożyć go na swoje miejsce, dzięki temu szybko się zrasta. Laser pracuje po kilkanaście sekund na jedno oko. Plusem jest to, że ta metoda korekcji wzroku pozwala usunąć większe wady wzroku przy jednoczesnym szybszym gojeniu się ran i mniejszą podatnością na infekcje.

Najlepsze metody korekcji wzroku

Zanim wykonasz zabieg laserowej korekcji wzroku, warto abyś wiedział jakie metody proponuje w tej chwili rynek. Ostatecznie to jaką metodą będziesz operowany głównie zależy od Twojej wady wzroku, ale też od warunków zawodowych i trybu życia, jaki prowadzisz. Lekarz, który przeprowadza wywiad kwalifikujący i badania bierze pod uwagę wszystkie czynniki i pomaga pacjentowi podjąć najlepszą dla niego decyzję. 

Musisz przy tym wiedzieć, że pacjenci, którzy cierpią na krótkowzroczność, z dużymi wadami wzroku najczęściej operowani są za pomocą głębokiej metody korekcji wzroku.

Jakie metody korekcji wzroku dostępne są w Eymed?

SmartSight 

Są osoby, które chcą wyleczyć astygmatyzmu albo krótkowzroczność i szybko powrócić do aktywności. Szukają wtedy zabiegu małoinwazyjnego, który nie uszkadza komórek nerwowych oka. Dlatego też decydują się na metodę SmartSight. Ta metoda korekcji wzroku wykonywana jest za pomocą najnowocześniejszego na świecie lasera femtosekundowego Schwind Atos. Po szybkim zabiegu pacjent już następnego dnia może wrócić do swoich codziennych zajęć. Cena za jedno oko wynosi 4 950 zł.

FemtoLASIK SmartPulse® Higer-Order Aberrations Ocular Wavefront 

Możesz być pewien, że ten zabieg bazuje na metodzie, dzięki której w tym samym czasie można przeprowadzić zabieg na obu oczach. FemtoLASIK wykorzystywany jest do leczenia wad w zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. Co ważne z punktu widzenia pacjenta? Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos pozwala na to, aby płatek rogówki wrócił na pierwotne miejsce, a przez to stanowi doskonały opatrunek. Cena za jedno oko – 3300 zł.

PresbyMax®

Jeżeli jesteś po 45 roku życia to ta metoda laserowej korekcji wzroku prawdopodobnie jest dla Ciebie. Polecamy ją pacjentom, którzy są w średnim wieku. Po zabiegu pacjent bez najmniejszego problemu czyta książki i korzysta z telefonu komórkowego bez dodatkowych okularów. Zaletą jest fakt tego, iż zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Widoczność poprawia się do 24h. Cena za jedno oko – 3800 zł.

Smart Surface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefont

Podczas tego zabiegu chirurg usuwa nabłonek rogówki i ją modeluje. Całość przebiega bez kontaktu powierzchni okaz z urządzeniami mechanicznymi. Ta metoda laserowej korekcji wzroku łączy technologię SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej korekcji wzroku przy użyciu lasera Touch-free. Co ważne? Pacjent natychmiast po zabiegu odzyskuje ostrość widzenia. Laserowa korekcja wzroku odbywa się metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris. Cena za jedno oko – 2700 zł.

SmartSurface® touch-free Customized

Ta metoda w porównaniu do SmartSurface® touch-free wykorzystywana jest do odtwarzania aberracji rogówki, które pacjent ma przed zabiegiem. Cena za jedno oko – 2400 zł.

Co polecamy jako najlepszą metodę korekcji wzroku?

Jeżeli ograniczymy się tylko do metody, która w ekspresowym tempie pozwoli pacjentowi wrócić do codziennej aktywności, będzie najmniej bolesna, a do tego praktycznie w 100% niweluje ryzyko ewentualnych infekcji, to zdecydowanie rekomendujemy metodę SmartSight.

Jednak, zamiast spekulować na temat tego, czy akurat ta najnowocześniejsza metoda będzie odpowiednia dla Ciebie – serdecznie zapraszamy Cię w pierwszej kolejności na bezpłatne badania wstępne, dzięki którym nasz specjalista określi dalszą ścieżkę leczenia dedykowaną właśnie dla Ciebie.  Możesz też od razu skorzystać z pełnej konsultacji do zabiegu. Decyzja należy do Ciebie. Do usłyszenia!

Eyemed to poradnia okulistyczna specjalizująca się w diagnostyce oraz leczeniu wad wzroku. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym badania diagnostyczne, zabiegi laserowe oraz korekcję wad wzroku. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom najwyższego standardu opieki, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie. 

Inni tylko wykonują zabiegi. A my zmieniamy na lepsze życie naszych Pacjentów.

Szpital chirurgii jednego dnia i poradnia okulistyczna Eyemed Czechów
ul. Witolda Chodźki 13, Lublin
Poradnia okulistyczna Eyemed LSM
ul. Pana Balcera 6b, Lublin

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Mało czasu?

Wystarczy, że wyślesz swoje imię, nazwisko oraz preferowany kontakt - numer telefonu lub e-mail a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konsultacji. Czekamy na Ciebie w Eyemed.

Skip to content